במאמר הבא נציג מספר עצות שהלוואי ומישהו היה מספר לנו כשנכנס בנו הג׳וק המוזיקלי. בימינו, זה כבר מזמן לא סוד שהעובדה שהמוני אנשים התחחילו להקליט בבית גרמה לאולפני הקלטות מסחריים לסבול קשות. אך עם זאת, קריירה בתחום האולפן היא עדיין דבר שריאלי לשאוף אליו. קבלו 5 טיפים חשובים שבתקווה, יעזרו לכם להבין למה אפשר לצפות.

 1. אין מנוס מלעבוד בחינם
  לכל הפחות, בעבודתכם הראשונה בתחום. התמחות וניסיון הם הכל בעולם ההקלטות, כפי שהם הולכים ונעשים יותר ויותר חשובים גם בתחומים אחרים. מבלי לייפות את הדברים – האמת היא, שככל שהקריירה נישתית ומעניינת יותר, כך תקופת ההתמחות נמשכת יותר. אנחנו ממליצים לקחת את זה באהבה ולהתייחס לתקופה הראשונית בתחום כבית הספר הכי טוב שתוכלו לקבל. מעבר לזה, קבלת תשלום בצורת סחר חליפין מכישרונותיו של מישהו אחר במקום במשכורת לא נשמעת כמו ההצעה האולטימטיבית (בכל זאת, צריך לשלם שכר דירה), אבל התקופה הזו תחלוף והידע שתספגו ישלם לך בחזרה עם ריבית בהמשך הדרך.

 2. השתתפו באירועים באולפנים
  מי שלא מכיר לעומק את ההתנהלות בענף פעמים רבות יופתע מכמה אולפנים מסחריים פותחים את שעריהם כדי לאפשר לאנשים להצטרף, להכיר דמויות שונות מהתעשייה, ללמוד דברים חדשים ולהגדיל מעגל אנשי הקשר. ההיסטוריה הוכיחה שוב ושוב שקריירה מרשימה לעתים מתחילה מלא יותר מאשר מערכת יחסים אחת טובה עם דמות מפתח במקום הנכון בזמן הנכון.

 3. הקשיבו
  בכל הקשור להתרועעות עם אנשים בעלי ניסיון רב יותר משלכם, אנו ממליצים תמיד להקפיד לספוג יותר מאחרים מאשר להפליג בדיבורים. מפאת האופי הארעי משהו של התחום, ישנם מאסטרים רבים שפיתחו יחס מעט נוקשה כלפי מתלמדים, ואנו ממליצים בחום לשמור על יחס מכבד ולהקפיד על כל העקרונות הבסיסיים של נימוסים ועבודה נכונה לפני שאתם מצפים לקבל מאדם כזה לשתף אתכם מחוכמתו.

 4. היו גמישים, ועקביים
  כמו שהזכרנו קודם, אין מורה טוב יותר מניסיון אישי, ועל כן אין תחליף לעבודה עם אמנים רבים ככל שתוכלו. בין אם בטכנאות, מיקס או כל סוג אחר של ניסיון בענף שתוכלו לקבל.  הדרך לקריירת אולפן היא לא קלה למיפוי. צפו לתקופות שבהן אולי לא תהיה עבודה ומספר מיומנויות אחרות שתוכלו להישען עליהן יבואו לעזר. אך התמדה כן משתלמת. התחילו עם משפחה, חברים או כל מכר אחר שעוסק במוזיקה. בניית רפרטואר עשיר יכולה להוביל לקריירה מתגמלת. המשיכו לפגוש אנשים, להיות ידידותיים ולהכין אחלה קפה. אף פעם אי אפשר לדעת מה יוליד יום.

 5. היו סגורים על התהליך שלכם לבוריו
  זה אולי יישמע ברור מאליו, אבל חובה עליכם לשלוט בלי למצמץ בעקרונות בסיסיים כמו שרשרת ההקלטה וכיצד כל רכיב לאורכה משפיע על הצליל, להבין את הפיזיקה שעומדת מאחורי ההקלטה והאקוסטיקה של החדר שבו העבודה מתבצעת. בנוסף, סביר להניח שאתם כבר בקיעים בתוכנת הפקה זו או אחרת אך נציין שגם דבריםכמו הפגנת התמצאות יוצאת דופן בפונקציות והקיצורים של התוכנה שלכם עשויה לגרום לאולפן מקצועי להעדיף אתכם על פני מועמד מתורגל פחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *